ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

OBUV

KOLIK BOT DOKÁŽU OŠETŘIT PŘÍPRAVKEM V OBJEMU 50 ml?

To závisí na materiálu, který ošetřujete a na jeho absorpční schopnosti. Podle doporučeného způsobu použití jedno balení o objemu 50 ml ošetří  až dva páry semišových bot velikosti 8 nebo jeden pár nízkých kožených bot.

Nedoporučujeme používat 50 ml balení pro více než dva páry bot, nedostatečné množství snižuje žádaný efekt.

 

Funguje přípravek na saténových botách?

Ano

 

Funguje přípravek na teniskách Nike, konkrétně Air Max nebo Huaraches?

Ano, ale neudělá z nich holínky / gumáky 🙂

 

Funguje přípravek na podrážkách bot?

Ne.

 

Zachová prostředek prodyšnost bot?

Ano, naše výrobky vytvoří 100% prodyšnou ochranu.

 

A co boty, které kombinují oba materiály – kůži i semiš?

Použijte ochranný prostředek boty(textil) na semišové části, nechte dobře oschnout. Pak naneste daný ochranný přípravek boty (kůže) na zbývající části z kůže.

 

Jak přípravek funguje na textilních botách?

I když naše přípravky vytváří silnou ochranu, nevyplní vzduchové mezery. Nebrání volnému proniknutí tekutině skrz síťovinu nebo vazbu vláken.

 

JAKOU MÁ PŘÍPRAVEK TRVANLIVOST?

Říkáme, že naše ochrana obuvi je trvalá, protože může trvat déle než životnost obuvi – povlak je trvale spojen s každým jednotlivým vláknem a může být odstraněn pouze mechanickým oděrem.

Pokud byste nechali pár ošetřených bot ve skříni po dobu 5 let nebo déle, zůstaly by stále dokonale chráněné. Nadměrné nečistoty nebo prach však sníží účinnost přípravku a mohou potenciálně způsobit pronikání vody. Doporučujeme udržovat povrch v čistotě a pravidelně obuv omývat vodou. Odstraňte přebytečné nečistoty jemným kartáčem a používejte pouze čisticí prostředky doporučené pro danou tkaninu. Kdykoli nás můžete kontaktovat, poradíme a doporučíme konkrétní postup.

 

OVLIVNÍ PROSTŘEDEK VZHLED BOT NEBO POCIT KOMFORTU PŘI NOŠENÍ, ZEJMÉNA U SEMIŠE?

Ochranný prostředek proti vlhkosti je navržený tak, aby byl neviditelný. Je vhodný pro všechny druhy textilních vláken, syntetických i přírodních materiálů. Doporučujeme však přípravek vždy testovat na malé nenápadné ploše, abyste ověřili barevnou stálost před zahájením úplné aplikace.

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI JINÝMI IMPREGNAČNÍMI PROSTŘEDKY A TEKUTÉM NANO SKLEM

Většina přípravků, které jsou momentálně na trhu, může ochránit povrch až na tři týdny. Značka tekuté nano sklo používá jedinečnou nanotechnologii, která se na obuvi spojuje s jednotlivými vlákny. Tato technologie dokáže ochránit povrchy i na několik let.

Pokud se podíváte na složení jiných ochranných prostředků, zjistíte obvykle jasná varování a omezení. Výrobci často zvyšují riziko zneužívání rozpouštědel, která mají škodlivý vliv na zdraví. Ve srovnání s nimi je naše technologie  ekologická, netoxická a nehořlavá. Naše technologie není aerosol. Neexistují žádná zdravotní rizika spojená s používáním našeho produktu.

Naše prostředky jsou jedinečné. Jsou jedinou stálou, neviditelnou, ekologickou, nehořlavou, 100% prodyšnou ochranou pro obuv. A navíc vám můžeme přípravky dodat až domů přímo do rukou!

 

JAK PŘÍPRAVKY POUŽÍVAT?

Prostudujte si prosím naši stránku aplikace , kde najdete úplný postup aplikace. Vždy dodržujte pokyny, jelikož aplikace je nejdůležitější částí a pokud není správně provedena, může snížit efekt žádané ochrany nebo způsobit viditelné změny na povrchu. Před aplikací vždy doporučujeme kontrolovat barevnost materiálu testováním v nenápadné části.

 

JAK ČISTIT OBUV

Obuv & tenisky

Doporučujeme čistit čistou vodou co nejdříve po kontaktu s nečistotami, což usnadní odstranění odolných zbytků. Doporučujeme používat čistou vodu a jemný kartáč, který odstraní i odolné části nečistot. Použít můžete také navlhčenou látku k čištění podešví. Mikrovláknová utěrka je vhodnější, protože neuvolňuje vlákna, která by mechanicky ovlivnila celkovou účinnost aplikované impregnace.

 

MŮŽEME POUŽÍT TEKUTÉ NANO SKLO NA OBUV VYROBENÉ NA ZAKÁZKU?

Naše prostředky jsou založeny na vodní bázi a nebudou reagovat s žádnými barvami používanými k výrobě nebo úpravě obuvi.

 

POUŽIL JSEM TEKUTÉ NANO SKLO ALE JEHO OCHRANNÝ EFEKT UŽ NENÍ DOSTATEČNÝ – PROČ?

Nedostatečný efekt ochrany obuvi obvykle nastane poté, co se povrch dostane do kontaktu s extrémními nečistotami nebo prachem.Účinek impregnace také oslabí používání silného pracího prostředku. Mycí prostředky nebo mýdla na mytí rukou nedoporučujeme, ideální je čistit materiál pouze oplachováním vodou.

Pokud vaše obuv přichází do kontaktu se znečišťujícími látkami jako je špína nebo prach, jednoduše je opláchněte čistou vodou, nechte uschnout a znovu aplikujte Liquiproof, abyste zvýšili ochranný efekt.

Nezapomeňte, že naše prostředky jsou určeny k prevenci náhodného znečištění a stop vody. Náš produkt je jen tak dobrý jako zboží na které se používá. Proto ho nedoporučujeme používat na velmi staré boty.

 

NÁSLEDNÁ PÉČE PO APLIKACI PŘÍPRAVKU

Hlavním trikem je snažit se okamžitě odstranit znečištění. U předmětů jako jsou  boty prostě opláchněte zasažené místo čistou vodou a je to 🙂